Logo TR EN

DUYURU (KPSS 2017/2)

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yapılan KPSS 2017/2 yerleştirmeleri sonucunda Kurumumuz kadrolarına atanmaya hak kazanan personelin atamalarının yapılabilmesi için, aşağıda belirtilen belgelerle birlikte Kurumumuza (Nasuh Akar Mah. Ziyabey Cad. 1407 Sk. No:4 Balgat/Çankaya/ANKARA) 29/12/2017 tarihi Cuma akşamı saat:17:00’ye kadar şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir.

Tebliğ olunur.

İSTENİLEN BELGELER:

1) Nüfus Cüzdanı onaylı örneği, (veya aslı ibraz edilerek fotokopisi)

2) Fotoğraflı özgeçmiş (Varsa sertifika v.b. belgeler eklenerek),

3) Öğrenim belgesinin aslı veya onaylı örneği,

4) Ortaöğrenim belgesi (Ortaokul veya lisede hazırlık okuyanlar için),

5) 4 adet vesikalık fotoğraf (Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerine göre çekilmiş, erkek adaylar için ceket ve kravatlı),

6) Erkek adaylar için; Askerlik Durum Belgesi (Tecilli olanlar için), Terhis Belgesi (Askerliğini tamamlayanlar için), Muaf tutulduğuna dair belge (Muaf olanlar için),

7) Adli sicil belgesi veya beyanı,(E-devlet üzerinden alınacak belgeler geçerlidir.)

8) Sağlık durumu beyanı,

9) KPSS sonuç belgesinin internet çıktısı,

10) Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar için hizmet belgesi,

11) ÖSYM tercih kılavuzunda belirtilen özel şartlara uygunluk belgeleri.

12) Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Eksiksiz doldurulup 4 nüsha halinde çoğaltılıp, her birine vesikalık fotoğraf yapıştırılıp imzalanarak tek sayfaya sığacak şekilde hazırlanması gerekmektedir.)

NOT:

Adaylar, onaylı örneği istenen belgelerin aslını ibraz ederek, fotokopisi ile başvurmaları durumunda, belgeler Başkanlığımızca onaylanacaktır.

Posta yolu ile başvuracak adayların ise mutlaka belgelerin asıllarını veya onaylı örneklerini göndermeleri gerekmektedir. Postada yaşanacak gecikmelerden Kurumumuz sorumlu değildir.

Atama evrakları, sağlık ve adli sicil beyanlarına ilişkin örnek dilekçeler ve formlar aşağıda gösterilmiştir.Dilekçe ve Form Örneklerini indirmek için tıklayınız.

Güvenlik Soruşturması Formunu indirmek için tıklayınız.