Podcast Kanalımız

Podcast Kanalımız

18 Mayıs 2022

Konuşan Rehberde bugün, Yapay Zekâ Alanında Kişisel Verilerin Korunmasına Dair Tavsiyeler dokümanını seslendirdik.

 

21 Mart 2022

7 Nisan Kişisel Verileri Koruma Gününe özel Başkanımız Sn. Prof. Dr. Faruk Bilir bizlerleydi. Günün anlam ve önemini değerlendirdiğimiz bölümde gençlere tavsiyeler ve 7 Nisan kapsamında düzenlenecek etkinlikler yer alıyor.

 

21 Mart 2022

Bu bölümde, Veri Güvenliği ve Bilgi Sistemleri Dairesi Başkanı Ersin CAN bizlerleydi. Dijital dünyada güvenlik, sıkça rastladığımız durumlar ve tavsiyelere yer verdiğimiz bir değerlendirme yapmaya çalıştık.

 

14 Mart 2022

Bu bölümde, İnceleme Dairesi Başkanı Tuba KENDİR TUNALI bizlerle birlikteydi. İnceleme süreci hakkında kısa bir değerlendirme yapmaya çalıştık.

 

11 Şubat 2022

Konuşan Rehberde bugün, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar - II dokümanını seslendirdik.

 

11 Ocak 2022

Konuşan Rehberde bugün, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar - I dokümanını seslendirdik.

 

30 Aralık 2021

Bu bölümde, Hukuk İşleri Dairesi Başkanı Demet ARSLANER KEKLİKKIRAN bizlerleydi. Kişisel verilerin işlenme şartları ve yurt dışına aktarımı hususunu değerlendirmeye çalıştık. 

 

22 Aralık 2021

Konuşan Rehberde bugün, Unutulma Hakkı (Unutulma Hakkının Arama Motorları Özelinde Değerlendirilmesi) rehberini seslendirdik.
Bahse konu Kurul Kararı hakkında bilgi edinmek için tıklayınız.

 

15 Aralık 2021

Bu bölümde Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkanı Prof. Dr. Faruk BİLİR ile kişisel verilerin korunması alanının ülkemizdeki gelişiminden bahsettik.